एडिलेडमा नेपाको निःशूल्क आयुर्वेदिक स्वास्थ्य शिविर, ५० बढी लाभान्वित

एडिलेडमा नेपाको निःशूल्क आयुर्वेदिक स्वास्थ्य शिविर, ५० बढी लाभान्वित


एडिलेड, अष्ट्रेलिया ।

नेपाली इनर्जेटिक पिपल इन अष्ट्रेलिया (नेपा) द्वारा  अष्ट्रेलियन एसोसिएसन अफ आयुर्वेद सँगको सहकार्यमा निःशुल्क आयुर्वेद स्वास्थ्य शिविरको आयोजना गरेको छ।

स्थानीय हिलक्रेस्टमा आयोजित शिविरमा एडिलेडमा रहेका नेपाली समुदायको उत्साहजनक सहभागिता रहेको थियो। शिविरमा ५० जनाभन्दा बढिले प्रत्यक्ष लाभ उठाएका थिए।

आयुर्वेद चिकित्सकहरू डा. बोस्को पल, डा. निगम पौडेल, डा. हसिता चामिनी र डा. नयना सुरेशले  स्वास्थ्य परिक्षण र परामर्श  प्रदान गरेका थिए। शिवीर पछि आयोजित एक संक्षिप्त कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै अष्ट्रेलियन एसोसिएसन अफ आयुर्वेदा (एएए)का उपाध्यक्ष डा. बोस्को पलले यो अष्ट्रेलियामा आयुर्वेद उत्साहीहरूका लागि एक ऐतिहासिक अवसर भएको बताए।

ूउत्साहजनक उपस्थिति र सकारात्मक प्रतिक्रियाले त्यस्ता समग्र स्वास्थ्य पहलहरूको बढ्दो चासो र आवश्यकतालाई जोड दिन्छ।ू विशेष गरी आहार, बानी र जीवनशैली छनोटमा सुधार गर्ने बारे चिन्तित  सहभागीहरूले, वैकल्पिक स्वास्थ्य सेवाको यो प्रणालीको बलियो मागलाई हाइलाइट गर्दै, नियमित रूपमा थप  यस्ता आयुर्वेद शिविरहरू आयोजित हुनुपर्ने उत्सुकता व्यक्त गरे। आगन्तुकहरूलाई परामर्शको क्रममा केहि निःशुल्क औषधिहरू पनि प्रदान गरिएको थियो।

आयुर्वेदिक डाक्टरहरुको समर्पित सेवा र विज्ञताको कदर गर्दै नेपा आइएनसी का अध्यक्ष अपिलप्रकाश कँडेल र सचिव बसन्त सापकोटाले प्रशंसा पत्र प्रदान गरेका थिए। अष्ट्रेलियन एसोसिएसन अफ आयुर्वेद (एएए) का उपाध्यक्ष डा. बोस्को पलले एएए र आयुर स्वास्थ्य क्लिनिकको तर्फबाट प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो। कार्यक्रममा उपस्थित हुन नसकेका एएएका अध्यक्ष डा.नवीन शुक्लाले स्वास्थ्य र कल्याणका लागि आयुर्वेदका सिद्धान्तहरू अंगिकार गरेकोमा कृतज्ञता र प्रोत्साहन व्यक्त गर्दै उपस्थित सबैलाई प्रेरणादायी भिडियो सन्देश पठाए।

नेपा र एएएको आयुर्वेद मार्फत पहुँचयोग्य स्वास्थ्य सेवा समाधानहरू प्रवर्द्धन गर्ने प्रतिबद्धतालाई जोड दिँदै, आयुर्वेद, आहार, जीवनशैली समायोजन, र हर्बल उपचारहरू मार्फत कल्याणको लागि यसको व्यक्तिगत दृष्टिकोणको लागि परिचित, प्राकृतिक र निवारक स्वास्थ्य सेवा समाधानहरू खोज्ने सहभागीहरूसँग गहिरो रूपमा प्रतिनिधित्व भएको अध्यक्ष कँडेलले बताए। 

कार्यक्रमले स्वास्थ्य शिक्षालाई मात्र होइन सामुदायिक र सांस्कृतिक आदान-प्रदानको भावनालाई बढावा दिएको उनले बताए।  विविध पृष्ठभूमिका सहभागीहरू समग्र कल्याणका लागि आयुर्वेदिक सिद्धान्तहरू र रणनीतिहरू अन्वेषण गर्न एकसाथ आएका थिए। शिविरका कार्यक्रम संयोजक डा. निगमले आयुर्वेदिक स्वास्थ्य सेवा विशेषज्ञतामा निरन्तर पहुँचको लागि समुदायको चाहनालाई सम्बोधन गर्दै भविष्यमा थप यस्ता शिविरहरू आयोजना गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे। 

नेपाका सचिव वसन्त सापकोटाले यस कार्यक्रमलाई सफल बनाउनको लागि अमूल्य सहयोग गर्ने प्रायोजकहरू, समर्थकहरू, मिडिया र फोटोग्राफी साझेदारहरूलाई धन्यवाद दिए।