Logo

न्यूसाउथवेल्समा ३ सय ६०, भिक्टोरियामा १४ सय ६६ नयाँ कोरोना संक्रमितमेलबर्न, अष्ट्रेलिया ।

अष्ट्रेलियामा जनसंख्याका हिसाबले दुई ठूला राज्यहरु न्यूसाउथवेल्स र भिक्टोरियामा कोरोनाको संक्रमण संख्या घट्ने क्रममा छ । पछिल्लो समय एक हजारको आंकडा नाघेर करिब दुई हजारमा पुगेको भिक्टोरिया पनि विस्तारै ओर्लिदैछ भने फ्रिडम डेको दिन न्यूसाउथवेल्समा ३ सय ६० नयाँ कोरोना संक्रमित भेटिएका छन् ।

स्वास्थ्य विभागका अनुसार गएको २४ घण्टामा गरिएको ६८ हजार ५ सय ९ परीक्षणको नतिजा अनुसार कूल १४ सय ६६ जनामा कोरोना संक्रमण थपिएको छ । यससँगै राज्यमा संत्रमितको संख्या १९ हजार ६ सय २७ पुगेको छ भने ८ जनाको ज्यान गएको छ । यससँगै पछिल्लो कोरोना संक्रमणको फैलावटमा मृत्यु हुनेको संख्या १०१ पुगेको छ । गएको २४ घण्टामा ३६ हजार ३ सय ८३ जनाले कोरोना विरुद्धको खोप लगाएका थिए । राज्यमा ५९ दशमलब ३ प्रतिशतले दुबै डोज खोप लगाएका छन् भने पहिलो डोज खोप लगाउनेको संख्या ८५ दशमलब ८ पुगेको छ ।

उता ९० प्रतिशत कोरोना विरुद्धको खोप लगाउनको संख्या पुगेको खुशीयालीमा गरिएको लकडाउन प्रतिबन्ध खुकुलो बनाउने दिनलाई फ्रिडम डे भन्दै हजारौं न्यूसाउथवेल्सवासी घर बाहिर निस्किएका छन् । १ सय ६ दिनको लकडाउनपछि उनीहरुले खुल्ला ठाउँमा सास फेर्न पाएका छन् । साथीभाईसँग भेट्ने मौका मिलेको छ । तर, गएको २४ घण्टामा कोरोना संक्रमित थपिने क्रम भने रोकिएको छैन । यो अवधिमा ३ सय ६० नयाँ कोरोना संक्रमित थपिएका छन् भने ५ जनाको ज्यान गएको छ ।

गएको अगष्ट १२ यताको सबैभन्दा कम संक्रमित संख्या हो ।